August 31, 2021

Кістки людини: як вони влаштовані і як вони працюють

Робота, яку виконують наші кістки, різноманітна:

У будь-якому русі нашого організму беруть участь кістки. Разом з м'язами, суглобами та зв'язками вони дають нам можливість пересуватися.

Кістки захищають наші внутрішні органи. Під захистом кісток черепа, наприклад, знаходиться головний мозок, а ребра захищають серце і легені.

Крім того, червоний кістковий мозок - це джерело клітин крові, в ньому виростають лейкоцити, еритроцити і тромбоцити. Тобто кістковий мозок - це те місце, яке відповідає за наше кровотворення.

У кісток є ще одна важлива функція. Вони накопичують кальцій і фосфор. І тому відіграють важливу роль в обміні цих мінеральних речовин організмі людини.

Скелет дорослої людини більш окостенілий. А у дітей і підлітків скелет складається також з хрящової тканини. Її кількість залежить від віку дитини. Велика частина дорослого кісткового скелета розвинулася з хрящів. Хрящі поступово в процесі росту людини замінюються кістками.

Види кісток за формою

По тому, як наші кістки виглядають, їх заведено ділити на три великі групи:

Довгі кістки: Довгі кістки також називають довгими трубчастими кістками, тому що всередині у них є велику порожнину, яку заповнює кістковий мозок (фахівці кажуть про кістково-мозкової порожнини). До них відносяться в першу чергу все кістки вільних кінцівок (сюди не входять тільки кістки зап'ястя і кістки передплісни). Тобто довгі або трубчасті кістки у людини - це, наприклад, плечова кістка, стегнова кістка, кістки передпліччя і кістки гомілки.

Короткі кістки: До коротким кістках людини відносяться хребці, кістки зап'ястя і кістки передплесна, а також частина кісток черепа.

Плоскі кістки: Плоскими кістками є, наприклад, грудина, лопатки і ребра.