July 29, 2021

UA. Як фітнес тренує нервову систему?


Фітнес розвиває не тільки м'язи, координацію руху, інші фізичні якості, але і нервову систему.

Фізично підготовлена ​​людина має таку ж підготовлену до навантажень нервову систему. Перехід з однієї пульсової зони в іншу супроводжується більш легким, менш енерговитратним «перемиканням» між різними відділами нервової системи. Вони не протистоять один одному, а діють злагоджено, змінюючи ступінь своєї участі у впливі на різні органи та системи - адекватно тому, яку організм отримує навантаження.

Таким чином, за рахунок фізичних навантажень не тільки саме тіло звикає до збільшення рухової активності, а й нервова система адаптується до нових умов, вона стає «гнучкою» і вчиться витрачати менше ресурсу за рахунок збільшення натренованості.

Однак, якщо дуже вже відчувати нервову систему тренуваннями, може виникнути перетренованість. Це стан, викликаний надмірним накопиченням фізичного, психологічного, емоційного стресу.

Занадто важкі тренування можуть перевантажити гормональну систему збільшенням продукції кортизолу, який посилить рівень запалення в організмі.

Безпечний план тренувань
Щоб план тренувань був безпечний для нервової системи, людині, який тренується циклічно (за чітким графіком, без пропусків) потрібно обов'язково додавати до тяжких тренувань заняття зі зниженою інтенсивністю. А краще і зовсім, щоб програму склав тренер, якщо ви тільки починаєте займатися.

Також доповненням плану можуть стати тренування на відновлення організму: на збільшення мобільності суглобів, поліпшення гнучкості та повинні бути один-два дня, коли людина взагалі не відвідує тренування.

З точки зору психоемоційної складової потрібно, щоб організм «перемикатися», зміщує фокус уваги з рухової активності на інші заняття. Так відпочивати від фітнесу буде не тільки тіло, а й нервова система.